אנו משתמשים בעוגיות כדי לאפשר לך את חווית הגלישה הטובה ביותר באתר זה. בעת שימוש באתר, אתה מסכים לשימוש בעוגיות בהתאם למדיניות השימוש שלנו

 


ד"ר סמואלוב יבוא ושיווק בע"מ

רח’ הסדנא 13 רעננה ת.ד. 2486
מיקוד 4365007 
ישראל


פוסטה, הונגריה

חמניות

שמן אורגני מזרעי חמניות, מזין את העור

באמצע ערבות העשב היבשות של מרכז הונגריה, מלבלבים פרחי החמניה בשדות. זוהי הפוסטה העתיקה של הונגריה, פעם היה כאן ים אינסופי של עשב, וכיום זהו מקור מאושר לשמן חמניות מגידול אורגני, עבור מוצריה של חברת Weleda. 

 

מעקב אחר תנועת השמש

מקורה של החמניה בצפון ובמרכז אמריקה, שם השתמשו ילידי אמריקה הצפונית והדרומית בזרעיה כמקור מזון עשיר בשומן. זרעים הובאו לראשונה לאירופה בידי מלחים במאה ה-16, ומאז הפכה החמניה למאפיין מוכר ברחבי אירופה של חוות וגנים כאחד. השם הטקסונומי helianthus annuus מקורו במילים היווניות helios, שמש, ו-anthos - פרח. בימים שמשיים, עוקבת החמניה אחר תנועת השמש, וחוזרת למיקומה המקורי עם רדת הערב. כאשר החמניה פורחת, היא דומה גם לתמונתה המוכרת של השמש - ציור פשטני של ילד של עיגול צהוב זוהר, מעוטר בעלי כותרת דמויי להבה - על כן אין זה מפתיע שהמילה "שמש" מהווה חלק משמו של פרח זה בשפות רבות. בגרמנית היא מכונה sonnenblume, בצרפתית tournesol , וכאן בהונגריה, napraforgó, זו הפונה אל השמש. 

 

החמניה זקוקה לאדמה עשירה ברקבובית ובחומרי מזון, לכמות מספקת של מים, לחרקים מאביקים, וכמובן, לחומה החיוני של השמש. תנאים אלה מתקיימים בלבה של הפוסטה, היכן שהחברות השותפות שלנו מגדלות גם יבולי כוסמין, חיטה ושיבולת שועל. בשלהי הקיץ העלים קמלים, וחלקם התחתון של ראשי הפרחים הופך לצהוב. כעת ניתן לקצור את הזרעים הבשלים באמצעות אותן מקצרות שאוספות את גרעיני התבואה, תהליך יעיל עבור החקלאים. זרעים אלה עשירים מאוד בשמן - מ-20 קילוגרם של זרעי חמניה, ניתן לכבוש כשבעה קילוגרם של שמן חמניות, כך שחברת Weleda מקבלת שפע של שמן חמניות אורגני מאושר ובאיכות גבוהה משותפיה בהונגריה.

אידיאלי למוצרי טיפוח

חברת Weleda עושה שימוש בשמן חמניות מגידול אורגני בלבד, לשמן זה תכולה גבוהה יותר של חומצה אולאית ביחס לשמן רגיל. שמן חמניות אורגני יציב יותר, עמיד לאורך זמן ואידיאלי לשילוב עם שמנים צמחיים אחרים. שמן חמניות ידוע באיכויותיו הטהורות והמזינות, ונעשה בו שימוש ברבים ממוצריה של חברת Weleda, לרבות מגוון מוצרי סדרת רימון הייחודיים לטיפוח העור.

 

הכירו פרוייקטים נוספים

גרגירים עתירים בויטמין סי.

אובליפיחה מטוסקנה שביטליה

מהשמנים העדינים ביותר

שמן שקדים מספרד

מרכיב

Sunflower Seed Oil

Helianthus Annuus Seed Oil

שמן חמניות המופק מהפירות הבשלים של Helianthus annus L, ע"י כבישה קרה או סחיטה, השמן קל יותר משמן זית ומתאים לרוב סוגי העור.