אנו משתמשים בעוגיות כדי לאפשר לך את חווית הגלישה הטובה ביותר באתר זה. בעת שימוש באתר, אתה מסכים לשימוש בעוגיות בהתאם למדיניות השימוש שלנו

 


ד"ר סמואלוב יבוא ושיווק בע"מ

רח’ הסדנא 13 רעננה ת.ד. 2486
מיקוד 4365007 
ישראל


אדמוז, ספרד

רוזמרין

צמח עתיק יומין בעל ריח משכר

בזמנים עברו היה הרוזמרין - ששמו לקוח מהשפה היוונית "טל הים" - צמח נערץ שנמצא גם בשימוש יומיומי. לרוזמרין נודעה חשיבות ונעשה בו שימוש גם בטקסים רשמיים ודתיים על מנת לקשט אלים ובני אדם כאחד. בימי הביניים החלו להבין יותר לעומק את תכונות השמן האתרי. שמן רוזמרין משמש ברבים ממוצרי טיפוח הגוף והשיער. 

 

האזור הסמוך לאדמוז בספרד מתאפיין בתנאי אקלים מצוינים לגידול רוזמרין, לבנדר וצמחים ארומטיים אחרים. בחורף קר, ובקיץ חם ויבש. כאן מפעיל בלאס אפאריקיו את חברת Ecoaramuz, שמתמחה בטיפוח אקולוגי של צמחים ארומטיים, וכן באיסוף מורשה של רוזמרין בר. החברה מייצרת שמנים אתריים עבור חברת Weleda במפעל הייבוש והמיצוי שבבעלותה, המצוי במרחק של כשמונה קילומטרים בעמק מבודד בינות להרים.

 

תנאי אקלים מושלמים

בחודשי הגידול הפוריים של הקיץ, לוקח בלאס אפאריקיו 800 ק"ג של עלים וענפים שלוקטו באיסוף בר, ומסיע אותם למפעל עיבוד, שם הוא מרוקן את מלוא מטען המשאית לתוך דוד הקיטור. כשעה לאחר מכן הכול נספג בארומת הרוזמרין, כאשר השמן האתרי נפרד מהאדים באמצעות זיקוקו. 800 קילוגרם של ענפים יניבו ארבעה קילוגרם של שמן, וחברת Weleda זקוקה לכחמישה עד ששה טונות של שמן רוזמרין בשנה. חברת Ecoaromuz מספקת את החלק הארי של כמות זו, ועל כן, מתוך מטרה לעודד פיתוח טוב, ולהסתמך על כמויות מהימנות, נכנסה חברת Weleda לשותפות ארוכת טווח עם החברה. חברת Weleda מימנה את המשלוח הראשוני, וכן את בנייתה של מזקקה נוספת.

 

במרחק חצי שעה נסיעה מהכפר אדמוז, על גבי רמה, עסוקים שלושה פועלים באיסוף בר מורשה בשטח אדמה של 9,500 הקטרים. השטח הוא אדיר במימדיו, וכאן למעלה חם, השמיים צבועים בכחול- פלדה, והאוויר צלול. שלושת הפועלים אוספים את הרוזמרין במהירות, תוך שימוש במסור חשמלי לחיתוך ענפים ישנים, שלאחר מכן נאספים ביד. צמחים רכים יותר, נקצרים באמצעות מזמרה. הקטר אחד של אדמה מניב כ-50 קילוגרם שמן אתרי.

ראוי לאמון במאת האחוזים

מי שקונה שמן מסוחרים בשוק הפתוח אינו יכול להיות בטוח במאת האחוזים אם המוצר טהור. על מנת לעמוד בדרישות האיכות הגבוהות שלנו, אנו נותנים את אמוננו בשותפים ארוכי טווח, אמינים ומהימנים, שיכולים להבטיח לנו גידול אקולוגי, ומיצוי מוקפד של שמן המבוצעים במקום אחד. עם שותפויות כדוגמת זו, יכולה חברת Weleda לתת את תמיכתה ועידודה לקיימות רבה יותר, אשר תזכה להערכה רחבה יותר.

 

הכירו פרוייקטים נוספים

צמח בעל שורשים ארוכים המשמש למראה בריא של השיניים והחניגיים.

רטניה מפרו

מרכיב

Rosemary

Rosemary Leaf Oil

Rosmarinus Officinalis Leaf Oil

עליו ירוקי העד של שיח הרוזמרין- Rosmarinus Officinalis, הם צרים וארוכים (באורך של כ- 3 סמ'), בצד העליון הם בצבע ירוק כהה ובצד בתחתון בהירים יותר ובולטים יותר, הפרחים קטנים ובצבע תכלכל
ריחו של הרוזמרין הינו חריף ומזכיר את ריחו של הקמפור (שרף המור הריחני).