אנו משתמשים בעוגיות כדי לאפשר לך את חווית הגלישה הטובה ביותר באתר זה. בעת שימוש באתר, אתה מסכים לשימוש בעוגיות בהתאם למדיניות השימוש שלנו

 


ד"ר סמואלוב יבוא ושיווק בע"מ

רח’ הסדנא 13 רעננה ת.ד. 2486
מיקוד 4365007 
ישראל


חאליסקו, מקסיקו

שומשום

שומר על הלחות ומונע יובש

אנו מקבלים את מרבית אספקת שמן השומשום האורגני מדרום מקסיקו, שם אנו מקיימים שותפות ארוכה בשנים עם עסק משפחתי מקומי בשם Sesajal, המהווה דוגמה מצוינת לאופן שבו עסק הפועל תוך שמירה על קיימות מועיל לסביבה ולכל מי שמעורב בייצור. מעל 200 חקלאים פועלים בשטח אדמה של 1,300 הקטר במדינת חליסקו המתאפיינת בשונות גאוגרפית, שם הם קוצרים שומשום מאיכות מעולה.

שותפות אמינה

השותפות בין חברת Weleda לחברת Sesajal מתמקדת במדיניות הסביבתית המחמירה של חברת Weleda, בדרישות האיכות של לקוחות, ובאיכות החיים עבור החקלאים המקומיים. חקלאים שהם קבלנים של חברת Sesajal מגדלים שומשום בתנאים אורגניים, ושומשום שנקצר מעובד במישרין במטחנת השמן של חברת Sesajal. שכרם של החקלאים הוא מעל לממוצע, כך שיבול השומשום הוא הכנסה רווחית נוספת עבור החקלאים, העובדים גם במטעי בננה, אננס ופאפאיה. שותפות נאמנה זו מקנה לחקלאים עתיד בטוח, ומונעת את הגירתם למשכנות העוני של הערים הגדולות.

 

ואולם, העבודה עם חומרי הגלם אינה עבודה קלה.  אנו מייחסים חשיבות עליונה לזהירות ברכישת חומרי גלם ובעיבודם, מאחר שכל שרשרת ההספקה, משלב הגידול ועד לשלב האריזה, צריכה להיות עקיבה לחלוטין. על מנת להבחין בין זרעי שומשום אורגניים לרגילים, הם מסומנים מיד לאחר הקציר, בהיותם בשדה, והחקלאים מצמידים להם את התווית "Organico Ajonjoli’ ". כך, כאשר זרעי השומשום האורגניים מגיעים למטחנת השמן בגואדלאחארה הם מסומנים בצורה ברורה וניתן לאחסן אותם ללא חשש לבלבול או זיהום צולב. 

קציר ידני

שומשום נקצר בעיקר ידנית - ארבעה עד שישה חקלאים העובדים יחד יכולים לקצור הקטר אחד ביום. הקציר הוא כמובן עתיר עבודה, כך שאחד מאתגרינו המרכזיים הוא להגביר את יעילות הייצור ולבנות עבור החקלאים מקור הכנסה. לשם כך, בשנת 2009 נרכשו שלוש מקצרות, ושלושה טרקטורים, המסייעים לשפר את תפוקת החקלאים, ולהעלות את הכנסתם. חברת Sesajal מעסיקה בנוסף שני מהנדסי חקלאות אשר - בצוותא עם החקלאים - מטפחים את השדות, ומספקים תמיכה על מנת להגדיל את היבול. איכות האדמה תשופר, יגודלו גידולים חדשים לצד השומשום, והשדות ידושנו בקומפוסט. כיום, קוצרים את השדות פעם בשנה, אבל בטווח הארוך ניתן יהיה לקצור יבול נוסף, בעונה היבשה שבין פברואר למאי.

 

הכירו פרוייקטים נוספים

גרגירים עשירים בויטמין סי

אובליפיחה מטוסקנה שבאיטליה

צמח עתיק יומין בעל ריח משכר.

רוזמרין ממחוז ולנסיה שבספרד

מרכיב

Sesame

Sesame Seed Oil

Sesamum Indicum Seed Oil

נסחט מזרעים בשלים של צמח ה- Sesamum indicum. שמן שומשום הוא קל מאוד, נספג בקלות ומתאים לרוב סוגי העור. הוא מחליק בקלות על פני העור ומזין אותו.