אוסקר שמידל

אדם שופע ביטחון אשר יזם את ייצור התכשירים האנתרופוסופים ומוצרי הקוסמטיקה.

ד"ר אוסקר שמידל (30 באוקטובר 1887 - 27 בדצמבר 1959) היה רוקח, אנתרופוסוף, מטפל, מדען גתאני ותיאוסוף. הוא למד כימיה באוניברסיטת מינכן והצטרף לחברה התיאוסופית. בשנת 1907, לאחר שהאזין להרצאה של רודולף שטיינר, היה לתלמידו האישי, ובשנת 1912 ייסד את המעבדה הכימית- תיאוסופית, שם חקר בצורה אנתרופוסופית את צבעי הצמחים. הוא פתח מעבדה משלו בשנת 1913, שעיקר ייעודה לייצר מוצרי קוסמטיקה.     

 

ייצורם של המוצרים האנתרופוסופים הראשונים.

בסמוך לאחר מכן ביקש שמידל מרודולף שטיינר להעתיק את מיקום המעבדה לדורנך. מצריף פשוט באתר, הוא סייע בעיטור הגתנאום, ובה בעת כבר החל לייצר את התכשירים האנתרופוסופים. בשנת 1919 החל הייצור האינטנסיבי, תחילה בסיועה של ד"ר איטה וגמן, ולאחר מכן בעזרתו של ד"ר לודוויג נול .

שימש כמנהל חברת Weleda במשך 35 שנה.

בשנת 1922 הפך שמידל לאחראי על מחלקת המחקר והייצור של חברת Weleda, ומשנת 1924 הפך למנהל של החברה כולה, הסדר שנמשך עד לפטירתו בשנת 1959.

 

אוסקר שמידל נודע עד היום כחלוץ לדוגמה בתחום הפרמצבטיקה. היה זה הוא אשר ייסד את המעבדה האנתרופוסופית, והחל לייצר מוצרי קוסמטיקה ותכשירים אנתרופוסופים. הוא אף היה זה שהציע לרודולף שטיינר לערוך קורס המיועד לרופאים - פעולה שיותר מכל פעולה אחרת גרמה לכדור של השיטה האנתרופוסופית לצאת לדרך ולהתחיל להתגלגל. 

המורשת שלנו

שיטת מחקר כלל עולמית

האנתרופוסופיה נהגתה בידי הפילוסוף ואיש מדעי הטבע, רודולף שטיינר, בצוותא עם עמיתיו, שותפיו לחשיבה.

אנתרופוסופיה

איש עם חזון

מייסדה הרוחני והפילוסופי של חברת Weleda.

רודולף שטיינר