איטה וגמן

אישה חדת מחשבה ובעלת חזון מוצק .

איטה וגמן הביאה עמה איכויות רבות לחברת Weleda וליוזמות הקשורות אליה. היא הייתה אדם החלטי, ובעלת אנרגיות יוצאות מגדר הרגיל, עם כישרון מעולה לתרגם את התיאוריה לחיי המעשה, ופעמים רבות הייתה הפוסק האחרון בנוגע לעניינים כספיים - היא תמיד הצליחה להשיג את הכספים שנדרשו. היא ייסדה את המרפאה בארלסהיים ואת המכון לטיפול רפואי שהפך לאחר מכן לחברת Weleda. בעיסוקה ברפואה הייתה איטה וגמן עמיתה קרובה של רודולף שטיינר, והיותה כוח מניע לייסוד העקרונות האנתרופוסופים.

חיים חלוציים

איטה וגמן (22 בפברואר 1876 - 4 במארס 1943) נולדה בג'אווה המערבית, אינדונזיה של ימינו, בת בכורה למשפחה קולוניאליסטית מהולנד. היא הגיעה לאירופה בסוף המאה ה-19 ולמדה התעמלות טיפולית ועיסוי. בשנת 1902, כשהייתה בת 26, פגשה את רודולף שטיינר לראשונה, וחמש שנים לאחר מכן החלה ללמוד בבית הספר לרפואה באוניברסיטת ציריך, אשר כבר קיבלה לעיתים קרובות סטודנטיות נשים לתחומי לימוד רפואיים. הוענקה לה תעודת דוקטור לרפואה בשנת 1911, עם התמחות ברפואת נשים, והיא הצטרפה למרפאה קיימת. בשנת 1917, לאחר שפתחה מרפאה עצמאית, פיתחה טיפול העושה שימוש בתמצית דבקון לבן, וזאת בעצתו של שטיינר. תכשיר אנתרופוסופי זה, אותו כינתה איסקאר, פותח מאוחר יותר לתכשיר האנתרופוסופי המפורסם - איסקדור.

ייסודם של מרפאה ומרכז טיפולים הקיימים עד היום

בשנת 1920 רכשה קרקע בארלסהיים, שם פתחה שנה מאוחר יותר מרפאה משלה, ה-Klinisch-Therapeutisches Institut, או המכון לטיפול רפואי. מספר רופאים הצטרפו למוסד, אשר גדל בהתמדה במהלך השנים הבאות, כמרכז הראשון לטיפול אנתרופוסופי. לאחר מכן הקימה גם מוסד טיפולי לילדים הסובלים מפיגור שכלי, Haus Sonnenhof, בארלסהיים. בערך באותו זמן, בצוותא עם רודולף שטיינר ואוסקר שמידל, הגתה את עקרונות הרפואה האנתרופוסופית, וייסדה את חברת Weleda.

 בשנת 1923 בקירוב, ביקש רודולף שטיינר מוגמן להצטרף למועצת המנהלים של החברה האנתרופוסופית אשר נוסדה זה מקרוב, בגתנאום שבדורנך, שווייץ. בנוסף לכך, הפכה למנהלת החטיבה הרפואית של מרכז המחקר בגתנאום.

המורשת שלנו

מנהל Weleda במשך 35 שנה

אדם שופע בטחון אשר יזם את ייצור התכשירים האנתרופוסופים ומוצרי הקוסמטיקה.

אוסקר שמידל

שיטת מחקר כלל עולמית

האנתרופוסופיה נהגתה בידי הפילוסוף ואיש מדעי הטבע, רודולף שטיינר, בצוותא עם עמיתיו, שותפיו לחשיבה. שיטת המחקר השפיעה על דיסציפלינות אחרות, ובהן חינוך, אדריכלות, אומנות ורפואה, ובהשפעתה ניתן עדיין להשגיח מדי יום ביומו בחברת Weleda.

אנתרופוסופיה

איש עם חזון

מייסדה הרוחני והפילוסופי של חברת וולדה. היה לו חזון של תהליך ריפוי חדש, שמתחיל בדרישות האנתרופולוגיות המוקדמות, משם לתרופה קונקרטית, ועד לייצור התרופה.

רודולף שטיינר