קיימות חברתית

התנהגות אתית והוגנת

ל-Weleda אחריות למקומות שבהם אנו עובדים ולאנשים המעורבים בייצור מוצרינו. השאיפה לאחריות חברתית עוזרת לבני האדם ולארגונים להשפיע באופן חיובי על ההתפתחות, על העסקים ועל החברה. כחברה בעלת אוריינטציה חברתית, אנו שמים גם דגש רב על אספקת ביטחון, התפתחות אישית ובריאות כללית לעובדינו, ספקינו ושותפינו. כך אנו מבטיחים סף סביר של תנאים סוציאליים, מחירים הוגנים והסכמים לטווח רחוק.

פעילות אתית

באוקטובר 2011 נעשתה Weleda חברה מלאה ב-Union for Ethical Biotrade (UEBT), ארגון שלא למטרות רווח המייצג תקן מוכר גלובלית לרכישה ושימוש בני קיימא בחומרי גלם. באמצעות חברות זו אישרה Weleda מחדש את עקרונות האתיקה בעסקים  ולקחה על עצמה ליישם את תקן UEBT לרכישת חומרי גלם. ערכי UEBT כגון שימור, שימוש בר קיימא במגוון הביולוגי ופיצוי הוגן לכל השותפים בשרשרת האספקה, מתיישבים עם עקרונותינו מימים ימימה. 

בכל מקרה שאפשר להגיע להסכמות על שכר מינימום, Weleda מבטיחה הכנסה בסיסית נאותה לכל מפיצינו. הביקורת התלת שנתית של UEBT ממליצה על שילוב הדרגתי של כל ספקינו. אנו שואפים לחתום על חוזים ארוכי טווח עם ספקים, משום שהם מאפשרים תכנון אמין בשני הצדדים. המפיצים שלנו מקבלים אישור אחר של סחר הוגן, אשר עוזר להם לשווק את מוצריהם באופן נרחב יותר.

קהילות, שותפים, בעלי מניות

Weleda מקיימת מערכות יחסים טובות ושיתופי פעולה עם קהילות ומוסדות מקומיים בארצות רבות. אנו עובדים עם שותפים מקומיים שבהם העובדים עוברים הכשרה הדרגתית ומקבלים שכר הוגן. בכללם אנו מונים קואופרטיב במרוקו המייצר שמן ארגן איכותי לקו "מוצרי הרימון" לטיפוח העור, עסק משפחתי במקסיקו, המייצר שמן שומשום למוצרים שונים לטיפוח עור הפנים וקואופרטיב לשמן שקדים בספרד. כדי להישאר עם היד על הדופק באשר לתנאים המשתנים של חומרי הגלם והשירותים השונים בשרשרת האספקה, אנו ממשיכים לעבוד בקשר הדוק עם ספקים ובעלי מניות.

התפתחות מקצועית ואיזון בין חיי המשפחה לעבודה

ב-Weleda, קיימות חברתית עוסקת גם בלקיחת אחריות על עובדינו. Weleda רואה את עצמה כמקום של התפתחות אנושית המבוססת על משימות משותפות. הכישורים החברתיים של המנהלים שלנו חיוניים להבטחת שיתוף פעולה מקצועי יציב. ב-2013 השקנו את תכנית "הנהלה במוקד" במטרה להציג תקני הנהלה מחייבים תוך תמיכה במנהלים. כל מנהלי Weleda יסיימו את התכנית עד 2016.

Weleda מייחסת גם חשיבות רבה להזדמנויות התפתחות ל-1,900 עובדיה.

על מנת לשמור על איזון נכון של עבודה-משפחה, יש לנו שירותי תמיכה רבים, ביניהם מעונות יום מנוהלים על ידי החברה בגרמניה ובצרפת.

טיפוח כישרונות בחברה

גם תמיכה במתמחים ובכישרונות צעירים חשובה ל-Weleda ויש לנו תפקידים רבים שבמסגרתם הכשרה תעסוקתית ושיתופי פעולה עם אוניברסיטאות מביאות אלינו כישרונות חדשים. מתמחים משתתפים בנסיעות משותפות, כגון טויל לחוות "דמטר", "שולחנים עגולים" בינלאומיים, סדנאות אנתרופוסופיה ועוד תכניות הכשרה. בגרמניה מנהלים המתמחים מאז 2013 "חברת התמחות", מתוך מטרה ללמוד על כל התהליכים הקשורים בהקמת חברה ובהשקת מוצר.

 

גלה עוד

יצירת ערך

כלכלה בת קיימא היא כלכלה שבה משאבי הטבע לא מנוצלים בקצב הגבוה מקצב ייצורם בטבע. רווחיות היא תוצר של מערכות אקולוגיות פורחות וקהילות משגשגות. הרווחים מחולקים באופן הוגן. מבחינת Weleda כלכלה אתית שיוצרת ערך היא יותר מסתם מונח אפנתי – היא נמצאת בלב העסק ביחד עם האנשים המחוללים את הכול.

קיימות כלכלית

הכרה באחריותנו

המחויבות שלנו לסביבה מכסה סוגיות החל ממגוון ביולוגי, דרך רכישת חומרי הגלם, שימוש במשאבי הטבע ושיטות אריזה בנות קיימא.

קיימות סביבתית