קיימות סביבתית

מההתחלה

קיימות סביבתית

גישתנו הזהירה והמתחשבת לסביבה ולמשאביה, שהיא חלק ממסורת הנמשכת זה יותר מתשעה עשורים, מבוססת על רעיונותיו האנתרופוסופיים של רודולף שטיינר ואין לה תחליף מבחינתה של Weleda. אך המחויבות שלנו לסביבה לא מסתיימת בכך. היא מכסה סוגיות החל ממגוון ביולוגי, דרך רכישת חומרי הגלם, שימוש במשאבי הטבע ושיטות אריזה בנות קיימא, ועד לשמירה על מים, הימנעות מייצור פסולת והפחתת פליטות גזי חממה.

שימוש בר קיימא בחומרי גלם

Weleda משתמשת בכ-1,000 חומרי גלם שונים  ואנו יודעים שהדרך שבה אנו מוצאים ומשיגים את חומרי הגלם היא בעלת השפעה משמעותית על המגוון הביולוגי. בנוסף, אנו מודעים לעובדה שרק מערכות אקולוגיות טבעיות וטהורות מספקות קרקע ותנאים באיכות גבוהה מספיק כדי ליצור חומרי גלם ברמה הדרושה לנו. זו הסיבה לכך שיותר מ-78% מחומרי הגלם שאנו משתמשים בהם מגיעים מחקלאות אורגנית מפוקחת, מחקלאות ביו-דינמית, או מאיסוף מבוקר של צמחי בר ואנו משתדלים ללא הרף להוסיף ולשפר נתון זה. מסירות זו למגוון הביולוגי היא בעלת חשיבות עליונה ל-Weleda – ללא מגוון ביולוגי לא היו בנמצא מוצרי Weleda.

שימוש ידידותי לסביבה במשאבים טבעיים

כמו בכל חברה, מים ואנרגיה הינם חיוניים גם לתהליכי הייצור של Weleda. עובדינו מחויבים לנהוג במשאבים אלה בכבוד ואנו מנהיגים תהליך בלתי פוסק של שיפורים, כגון שימוש חוזר במים מעובים. צריכת המים לקילוגרם למוצר מוגמר אצלנו ירדה ברבע (25%) בשנת 2013.

 אנו משקיעים מאמצםים על מנת להפחית את צריכת האנרגיה של החברה. אנו עושים זאת בדרכים ישירות ובדרכים בלתי ישירות – באמצעות אופטימיזציה של מערכות הקירור והאוורור, הקטנת שטחי הייצור והמשרדים, ניצול טוב יותר של ציוד ואמצעים אחרים שמטרתם לשפר את היעילות.

 בנוסף, Weleda מגדילה גם את השימוש שלה באנרגיה מתחדשת. ב-2013 הגיעו 50.7% מהאנרגיה הישירה שלנו ו-94.3% מהאנרגיה הבלתי ישירה שאנו משתמשים בה, ממשאבים מתחדשים.

Weleda זוכה בפרס היופי בר הקיימא

בשנת 2013 זכתה Weleda בפרס ראשון בקטגוריית "המובילה בקיימות" במסגרת תחרות Sustainable Beauty Awards שאורגנה על ידי ה-Organic Monitor. חבר השופטים הכיר ושיבח את המודל העסקי ההוליסטי ובר הקיימא של Weleda כדוגמה ל-Best Practice בתחום. מאז היווסדה בשנת 1921, יוזמת Weleda מיזמים חדשניים המשלבים היבטים שונים של קיימות.

חקלאות ביו-דינמית

שיטות החברה לגידול ביו-דינמי של צמחים, מהווה מסורת מושרשת בחברה. חקלאות ביו-דינמית משמעותה שהחקלאות, המשק החי, ייצור הזרעים וגינון הנוף מבוצעים כולם על פי עקרונות האנתרופוסופיה. בכל הגנים שלנו – באירופה וברחבי העולם – אנו מיישמים שיטות אנתרופוסופיות אלה על מנת לייצר חומרי גלם באיכות מעולה ובה בעת אנו מחדשים ומשמרים את הקרקע ואת היצורים הרבים החיים בה ועליה, החל ממיקרובים ועד חיות הבר.

 

אריזה בת קיימא

אריזה בת קיימא צריכה לעמוד במגוון דרישות. עליה לשמור כמובן על המוצרים, אך היא חייבת גם להיות מיוצרת מחומרים בני קיימא ושניתן יהיה למחזרה לאחר שחייה כאריזה הסתיימו. כיום אין בנמצא פתרון אידיאלי העונה על כל הדרישות הללו. אך תוך שאנו ממשיכים לחקור ולחפש פתרונות עתידיים, אנו משתדלים להשתמש באריזות שהינן בנות קיימא ככל האפשר. בשנת 2012 הקמנו צוות בין מחלקתי שתפקידו להמציא פתרונות אריזה חדשים. התוצאה הייתה החלטות אחדות שיושמו מיד – להשתמש ככל האפשר בחומרי אריזה ממוחזרים שכבר נעשה בהם שימוש; להשתמש עד כמה שאפשר בקופסאות שיש להן אישור של ה-Forest Stewardship Council; לעבור מגיליונות מתכתיים להדפסות צבע. בנוסף, אנו בודקים אפשרות להחליף את בקבוקי הזכוכית הכחולים הידועים שלנו בפלסטיק בעל השפעה סביבתית נמוכה שקל יותר למחזרו וזול יותר לשנע אותו, בגלל משקלו הנמוך. בעזרת דיונים קבועים עם יצרני אריזות ועם מומחים, אנו משפרים ללא הרף את האריזות שלנו.

 

גלה עוד

כלכלה יוצרת ערך

כלכלה בת קיימא בנויה לדעתנו על עקרונות אתיים, חדשנות, השקעה ובסיס פיננסי איתן, תוך ניצול משאבים קיימים. הרעיון הוא לקדם את השימוש במשאבים אלה בדרך יעילה, אחראית ושיש לה סיכוי לספק הטבות לטווח הארוך, תוך יצירה קבועה של רווח. על מנת להגדיל את ערכה של Weleda, אנו מתמקדים הן בלקוחות והן בעובדים – התפתחותם האישית, בריאותם והצורך שלהם באורח חיים מאוזן, הכולל גם בריאות גופנית. כך אנו מגדירים כלכלה אתית שיוצרת ערך.

קיימות כלכלית

התנהגות אתית והוגנת

שאיפה לאחריות חברתית עוזרת לבני האדם ולארגונים להשפיע באופן חיובי על ההתפתחות, על העסקים ועל החברה. כחברה בעלת אוריינטציה חברתית, אנו שמים גם דגש רב על אספקת ביטחון, התפתחות אישית ובריאות כללית לעובדינו, ספקינו ושותפינו.

קיימות חברתית