עיסוי ספורטיוי

הנה כמה רעיונות שיעזורו לכם ולשרירים שלכם לשמור על יחסים טובים.

עיסוי ספורטיוי לא נועד רק לספורטאים מהשורה הראשונה

לא משנה באיזה ספורט או אימון בחרתם, אתם מבקשים מהגוף שלכם הרבה. שרירים שנמתחו עד קצה גבול היכולת אכן יהיו חזקים יותר, אבל מדובר בתהליך דו-כיווני. מנוחה, תזונה טובה ותגובה מהירה, כולם חשובים. אם אתם רוצים לשמור את השרירים שלכם לצדכם, דאגו לעסות אותם באופן קבוע עם שמן מחמם לפני ואחרי האימון.

 עיסוי ספורטיוי  מבוסס על טכניקות עיסוי מסורתי והוא מחולק לשני חלקים: לפני אימון ועיסוי לאחר שהתקלחתם ואתם מוכנים לרגיעה.

 נסו את טכניקות העיסוי הבאות לפני ואחרי ריצה, רכיבה על אופניים או יום הליכה בשטח:

 

לפני אימון

הכנת השרירים למאמץ

העיסוי לפני אימון צריך לכלול שפשוף נמרץ של השריר בתנועות מהירות ואנרגטיות. הוא צריך לגרום לדם לזרום ולהכין את השרירים לעוררות של האימון.

שלב 1

הניחו את רגל ימין על כיסא ועסו אותה עם שמן בתנועות מעגליות. התחילו באזור הגב התחתון והעכוז והתקדמו משם. המשיכו לכיוון הירך במורד הרגל ועד הקרסול. השתמשו בשתי הידיים לעיסוי נמרץ של הרגל במעגלים והחליפו כיוון מידי פעם.

שלב 2

חזרו לגב התחתון והשתמשו ביד ימין כדי לטפוח קלות על הגב התחתון והעכוז כאילו אתם מעבדים בצק. המשיכו לאורך החלק העליון של הירך, סביב השוק ומטה עד הקרסול. חזרו על תנועת הטפיחה בידכם השמאלית, מהירך הפנימית סביב לירך האחורית, במורד החלק האחורי של השוק ועד גיד אכילס.

שלב 3

החזיקו את ידיכם בצורת ספל וטפחו קלות על העכוז, המשיכו לעבר הירך והשוק ורדו על מעל הקרסול.

עכשיו חיזרו על הכל ברגל שמאל

העיסוי של כל רגל אומנם אורך מספר דקות, אבל ההכנה הנוספת שאתם נותנים לגוף לגמרי שווה את זה. אתם יכולים לעשות את עיסוי ההכנה הזה זמן מה לפני האימון, אבל אז כדאי לחזור על שלב הטפיחות הקלות ממש לפני האימון.

 אם אתם רצים או רוכבים על אופניים, אל תשכחו לעסות גם את הכתפיים והזרועות עם אותן טכניקות ותנועות.

שמן עיסוי עם ארניקה

לחימום וגמישות השרירים לפני ואחרי פעילות ספורטיבית
שמן עיסוי עם ארניקה

אין להשתמש בתמרוק אם ידועה  רגישות לאחד המרכיבים. יש להשתמש בתמרוק רק למטרה שלשמה הוא נועד ובהתאם להוראות השימוש. אין לבלוע. להרחיק מילדים. יש להימנע ממגע בעיניים. 


הוראות שימוש

יש למרוח מעט שמן על האזור הרצוי ולעסות בתנועה סיבובית. ניתן להשתמש גם כתוספת לאמבט. אין להשתמש על עור מגורה או פגום. לשימוש חיצוני בלבד. 


ג'ל רחצה עם ארניקה

מעורר וממריץ את העור לאחר פעילות גופנית.
ג'ל רחצה עם ארניקה

אין להשתמש בתמרוק אם ידועה רגישות לאחד המרכיבים.
יש להשתמש בתמרוק רק למטרה שלשמה הוא נועד ובהתאם להוראות השימוש.  אין לבלוע.  יש להמנע ממגע בעיניים.  להרחיק מילדים.


הוראות שימוש

השתמשי בזמן הרחצה לפי הצורך.


לאחר האימון

הרגיעה

אחרי האימון השרירים זקוקים לתנועות קלות ואיטיות יותר כדי לשחרר את המתח ולהמריץ אותם. אפשר לעשות את זה מיד אחרי האימון, או אחרי המקלחת כשגוף חם ומתחיל להירגע. עכשיו אתם יכולים לשבת ולשחרר את כל המתח.

שלב 1

חיזרו שוב על השפשוף הנמרץ, אבל הפעם התחילו בקרסול ועלו מעלה לשוק, לירך, לעכוז ולגב התחתון.

שלב 2

כעת לושו קלות את האזור שמעל הקרסול ועלו באיטיות מעלה עד הגב התחתון.

 היזהרו! שרירים שעבדו קשה יכולים להיות רגישים לכאב מיד אחרי פעילות. שמרו על לחץ קל בתנועות העיסוי והיזהרו לא להגיע למצב של כאב.

שלב 3

על מנת לשחרר לחלוטין את השרירים אחרי אימון, חיזרו על השפשוף העדין פעם אחת אחרונה, החל בקרסול אבל עם פחות לחץ. התנועה היא כמעט תנועת ליטוף. הכרת תודה לגוף על העבודה הקשה שהוא עשה עבורכם.

ועכשיו, אפשר להירגע

אחרי אימון הכולל גם את פלג הגוף העליון, אל תשכחו לחזור על העיסוי גם בכתפיים ובזרועות. לבסוף, שכבו על הגב על מזרן או על משטח רך אחר והניחו את ידיכם על הבטן. נשמו פנימה והחוצה מהבטן מספר פעמים, הרגישו את הידיים עולות ויורדות.

,שימו לב: העצות שניתנו כאן לא נועדו להחליף עיסוי רפואי המתבצע על-ידי מעסה מוסמך לטיפול בפציעה או בעיות רפואיות קיימות. אם אתם סובלים מפציעה או ממחלה קיימת, היוועצו תמיד ברופא לפני שאתם מתחילים כל סוג של עיסוי, אפילו עיסוי עצמי שנועד להיות חלק משגרת האימון שלכם.

גלה עוד על ספורט

פעילות היא דבר חיובי-על זה אין ויכוח

רובנו יכולים לזכור את התרוממות הרוח שאפפה אותנו אחרי טיול רגלי של סוף שבוע או צעידה קלה על החוף ביום נעים. לא משנה איך אנחנו מרגישים כשאנחנו יוצאים לדרך, פעילות גופנית מוסיפה צבע ללחיים ומותירה אותנו עם תחושה שהחיים די טובים בסך הכל.

הליכה עושה אותנו מאושרים יותר

נשימה, ריכוז, תוצאות

זה אולי הספורט הכי פשוט שיש - קומו על הרגליים ותתחילו לרוץ. התחילו לאט והתקדמו בהדרגה עד שתגיעו למה שהקבועים קוראים לו "ההי של הרצים". קבלו 6 טיפים לשדרוג הריצה.

אוהבים לרוץ

שני גלגלים ואין מנוע

אפילו עבור שוכני הערים, רכיבה על אופניים היא אפשרות לגמרי ריאלית. אם אתם רוצים להמריץ את הלב והריאות אבל בלי להגיע לעצימות גבוהה מדי, עלו על 2 גלגלים והתחילו ליהנות מקצב איטי יותר של נסיעה.

רכיבה על אופניים