סוד העור של תינוקות

איבר חישה ומעטפת הגנה

עורם של תינוקות רגיש מאוד ודק ולכן דורש הגנה מיוחדת. אחרי הלידה, מאבד התינוק את החום וההגנה של גוף האם והעור הוא הדבר היחיד החוצץ בינו לבין העולם הסובב אותו. זו הסיבה לכך שהעור זקוק לעזרה מיוחדת כדי למלא את תפקידו החשוב.

אופיו המיוחד של עור התינוק

עורם של תינוקות דק פי חמישה מעורם של מבוגרים, ולכן סופג חומרים מבחוץ במהירות רבה יותר ומגיב אליהם ברגישות רבה יותר. עורו של תינוקך ממשיך למעשה להתפתח לאחר הלידה, והשכבה העליונה, שכבת הקרנית, מפתחת בהדרגה יותר ויותר הגנה מפני השפעות חיצוניות. המעטפת החומצית ותפקידו של העור כמחסום מפני השפעות הסביבה חייבים גם הם להתפתח. הואיל ובלוטות הזיעה עדיין אינן מפותחות במלואן, נאבק הגוף הקטן כדי לווסת את מאזן החום שלו באופן עצמאי.

תינוקות זקוקים לשכבת הגנה חמה ועוטפת אחרי הלידה. ולא מדובר כאן רק בבדים טבעיים ונושמים שיכסו ויעטפו את עור התינוק, אלא גם במוצרי טיפוח עדינים במיוחד ובמגע אוהב של עור לעור. מגע מטפח ואוהב של עור לעור תורם תרומה חשובה ומשמעותית להתפתחות התינוק.

"התינוק הקטנטן שלך לומד על העולם דרך העור. בכל מגע מקבל התינוק נקודת התייחסות חדשה על חייו וסביבתו"

לאיזה טיפול זקוק העור של תינוקך

כלל האצבע: בחודשי החיים הראשונים חשוב להשתמש בכמה שפחות מוצרים על עור התינוק. ניתן להימנע מחומרים רבים - למשל, תינוק לא זקוק לבועות קצף. אמבטיה אחת בשבוע בהחלט מספיקה בחודשים הראשונים, ובשאר הימים את יכולה לרחוץ את תינוקך בעזרת מטלית רחצה רכה ולחה. לאחר השטיפה או הרחצה, יגן חלב גוף קלנדולה יגן על עור התינוק ויעניק לו לחות. החלק הרגיש ביותר בגוף התינוק הוא האזור המכוסה בחיתול. הסביבה החמה והלחה שמייצר החיתול מעמידה אתגר לעור התינוק המתפתח ועשויה לעודד התפתחות של גירוי ואדמומיות.

 מומלץ לנקות את העור במים חמים ובמטלית רכה לאחר כל החתלה, ולאחר מכן לעסות לתוכו מספר טיפות של שמן קלנדולה לתינוק. מומלץ לאפשר לתינוק לנוע למשך מספר דקות כאשר איזור החיתול לא מכוסה, כדי להטיב עם העור. קרם קלנדולה לאזור החיתול מספק הגנה ומונע אדמומיות ותפרחת חיתולים.

שאלה של מרכיבים

בשל התכונות הייחודיות של עור התינוק, צריכים מוצרי הטיפוח להיות מותאמים במיוחד לצרכיו. קיים מספר מצומצם של חומרים צמחיים, איכותיים מאוד, המתאים בצורה מושלמת לעור התינוק. כך למשל שמנים צמחיים שהרכבם דומה מאוד להרכב השכבה ההידרוליפידית בעור. דמיון זה מאפשר למוצר להתמזג בשכבת ההגנה הטבעית של העור, וזאת מבלי ליצור ציפוי אטום הודות לחומרים הטבעיים שמהם הוא מורכב. סדרת המוצרים שלנו מאפשרת לעור העדין לנשום ולהתפתח ובד-בבד להיות מוגן.

 סדרת מוצרי Weleda לעור התינור מכילה מרכיבים איכותיים בלבד ומעניקה לעורם העדין של תינוקות את כל הנחוץ לו בשלב חשוב זה של החיים וההתפתחות.

"עורם העדין של תינוקות הוא מיוחד מאוד. הוא זקוק לשפע של חום והגנה"

וולדה בייבי- חלב גוף קלנדולה לתינוק

אין להשתמש בתמרוק אם ידועה רגישות לאחד המרכיבים. יש להשתמש בתמרוק רק למטרה שלשמה הוא נועד ובהתאם להוראות השימוש. יש להפסיק את השימוש אם מופיעה רגישות. אין לבלוע. יש להמנע ממגע בעיניים. להרחיק מילדים. מכיל שמן שומשום. 


הוראות שימוש

לאחר הרחצה, מומלץ למרוח את כל חלקי העור עד לספיגה מלאה. ניתן להיעזר במוצר גם לניקוי הגוף בעזרת פיסת צמר גפן או מגבון לח.


וולדה בייבי- קרם קלנדולה לאזור החיתול

למניעת אדמומיות ותפרחת חיתולים.
וולדה בייבי- קרם קלנדולה לאזור החיתול

אין להשתמש בתמרוק אם ידועה רגישות לאחד המרכיבים, יש להשתמש בתמרוק רק למטרה שלשמה הוא נועד ובהתאם להוראות השימוש.אין לבלוע, יש להמנע ממגע בעיניים. להרחיק מילדים.


הוראות שימוש

יש למרוח היטב את אזור החיתול לאחר ניקוי האזור ביסודיות במהלך כל החתלה, תוך תשומת לב מיוחדת לקפלים שבעור התינוק


וולדה בייבי- קרם לחות קלנדולה לגוף

הזנה והגנה אינטנסיבית לעור הגוף.
וולדה בייבי- קרם לחות קלנדולה לגוף

אין להשתמש בתמרוק אם ידועה רגישות לאחד המרכיבים. יש להשתמש בתמרוק רק למטרה שלשמה הוא נועד ובהתאם להוראות השימוש. אין לבלוע. יש להמנע ממגע בעיניים. להרחיק מילדים. מכיל שמן שומשום. 


הוראות שימוש

 יש למרוח היטב את עור הגוף לפי הצורך, תוך תשומת לב מיוחדת לקפלים שבעור התינוק. יש לחזור על השימוש לפי הצורך. 


וולדה בייבי - קרם אמבט קלנדולה לתינוק

לניקוי והזנת העור בזמן הרחצה.
וולדה בייבי - קרם אמבט קלנדולה לתינוק

אין להשתמש בתמרוק אם ידועה רגישות לאחד המרכיבים. יש להשתמש בתמרוק רק למטרה שלשמה הוא נועד ובהתאם להוראות השימוש. אין לבלוע. יש להמנע ממגע בעיניים. להרחיק מילדים. מכיל שמן שומשום. 


הוראות שימוש

יש להוסיף למי אמבט פושרים ולערבב עד לפיזור אחיד. לשטוף במים לאחר השימוש. לאחר הרחצה, מומלץ למרוח את העור בקרם לחות קלנדולה או בחלב גוף קלנדולה לתינוק מסדרת Weleda Baby. 


וולדה בייבי- קרם לחות קלנדולה לפנים

להזנה והגנה אינטנסיבית לעור הפנים.
וולדה בייבי- קרם לחות קלנדולה לפנים

אין להשתמש בתמרוק אם ידועה רגישות לאחד המרכיבים. יש להשתמש בתמרוק רק למטרה שלשמה הוא נועד ובהתאם להוראות השימוש.  אין לבלוע. יש להמנע ממגע בעיניים. להרחיק מילדים. מכיל שמן שומשום.


הוראות שימוש

יש למרוח שכבה דקה של קרם לחות קלנדולה לפנים על האזור היבש או האדמומי לפי הצורך.