ארניקה

הרי הקרפטים, רומניה
Map of Romania - Arnica

מגע הקסם של הארניקה

הארניקה בטבע היא אוצר יקר. הצמח הייחודי עם הפרחים הצהובים רגיש מאוד ומשגשג רק על מרבדי דשא טבעיים. בהרי האפוסן שבהרי הקרפטים הדרומיים, מרבדי דשא כאלו עדיין קיימים.

מבני עץ קטנים מולבנים משמש חבויים בין עצי אשוח בעמקי ההר של הרי האפוסן. צעירים רבים עזבו את כפריהם בחיפוש אחר עתיד טוב יותר, אבל קציר הארניקה עבור Weleda מחזיר אותם חזרה.

יחד עם החקלאים, Weleda מקדמת פרויקט קיימות של איסוף צמחי בר באזור המאוכלס הגבוה ביותר של הרי הקרפטים. הקוטפים מאומנים כיצד להתמודד עם צמחי הארניקה בזהירות ובתשומת הלב המרבית.

החקלאים יודעים מה לחפש בעת קציר הארניקה; רק הפרחים הפתוחים לחלוטין המחוברים כבר בצורה רופפת לגבעול צריכים למצוא את דרכם לתוך שקיות איסוף העשויות כותנה. לפחות פרח אחד חייב להישאר על הצמח, כדי שהוא יוכל לפרוח שוב בשנה הבאה.

מלבד עשב, האחו לבד אינו מייצר הרבה עבור החקלאים של הרי האפוסן. אבל אם הארניקה פורחת, האחו מציע מקור נוסף של הכנסה ולבעלים יש תמריץ לשמר אותו במצבו הטבעי המקורי.

החקלאים קוצרים כ -5,000 קילו של פרחי ארניקה טריים מדי שנה ממרבדי הדשא המופרים בהרי האפוסן – דהיינו, כ -1,000 קילו של פרחים מיובשים.

כדי להכין אותם להובלה ולעיבוד, הפרחים הנקיים נפרשים לייבוש על מתלי רשת צפופים ולאחר מכן נערמים אחד על גבי השני בתנור מיוחד.

קציר הארניקה משפר את חייהם של האנשים בהרי האפוסן, שנה אחר שנה. דוגמא טובה לכך הוא פלורין פקורר, אשר הגיע לכאן לפני שנים כסטודנט. כיום הוא בעלים של שני מבני עץ המשכנים צעירים אשר מגיעים לקחת חלק בקציר בקיץ.

הארניקה מבטיחה עתיד טוב יותר למרינלה נגרה ומשפחתה. מרינלה מקווה כי עם הכסף שהיא מרוויחה מהקציר, היא תוכל לשלוח את בתה לאוניברסיטה.

יבול הארניקה מביא תקווה לאנשי האזור - וגם מבטיח את המשך קיומה של ארניקת הבר הנדירה. קיץ אחר קיץ.

הכירו פרויקטים נוספים

מהשמנים העדינים ביותר

שמן שקדים מספרד

מרכיב

Arnica Montana Flower Extract

Arnica Montana Flower Extract

מקורם של פרחי הארניקה בצפון אמריקה, בדרך כלל באזורים הרריים. בעל תפרחת צהובה אופיינית. בשימוש חיצוני שימושי לעיסוי העור והשרירים.