שקדים

אליקנטה, ספרד
Image of Almond Spain - Almond

מהשמנים העדינים ביותר

שמן שקדים אורגני הוא מרכיב חשוב במוצרי הטיפוח של חברת Weleda . למעשה, שמן זה הוא מבוקש ביותר, ומוערך כאחד מהשמנים החשובים ביותר לטיפוח העור. מעור התינוק ועד לחות לעור הפנים, שמן שקדים מספק את הטיפול העדין ביותר.

חברת Weleda עובדת עם קואופרטיב במחוז ולנסיה בספרד, ממנו אנו מקבלים אספקה קבועה של שקדים שגודלו בחקלאות אורגנית. בגבעות הסמוכות לעיר אליקנטה מטפחים כמאה מגדלי שקדים את אחד מאתרי הגידול הגדולים באירופה. השותפות בין חברת Weleda לבין חברת Manan משגשגת על בסיס פילוסופיה משותפת של פיתוח בר קיימא והגנת הסביבה. ניתן להיווכח בכך גם בתחומים בסיסיים, כגון שימוש חסכוני במים על פני אזור 6000 אקר. המגדלים חוסכים במכוון במים, מצרך יקר בספרד, מכיוון שהשקיית יתר עלולה סופו של דבר להוביל להמלחת הקרקע, לסחף, ולירידה בפוריות הקרקע. 

 

מחויבים לקיימות

באמצעות הפחתת השימוש במים, החקלאים מראים כי הם חושבים לטווח הרחוק, אולם היבול של קבוצה זו של מגדלים בעלי מודעות לשמירה על כדור הארץ מסתכם לכלל של 500 קילוגרם  קציר שקדים לכל אקר אדמה בלבד, כעשירית ממה שניתן היה לקצור באמצעות שיטות הגידול האינטנסיביות של מטעי השקד בקליפורניה. על מנת לתמוך במחויבות זו לקיימות, חייבת חברת Weleda לוודא שמחירים גבוהים יותר יפצו על היבול המופחת, ובכך ימלאו את חובת ההגינות כלפי החקלאים.

קציר באזור הררי זה כרוך בשיתוף פעולה בין הפועלים במטע. מצוידים ברשתות ובמוטות, נדרשות לשני פועלים מנוסים כעשר דקות על מנת להסיר את פרי  השקד מכל עץ. קצירת השקד אינה קלה כפי שהיא נראית - רשתות מלאות בשקדים הן כבדות מאוד, וישנן שעות תובעניות מבחינה גופנית, של התכופפות, רכינה והתמתחות.

עיבוד עדין

במהלך השלב הראשון של העיבוד, מסירות מכונות מיוחדות את הקליפות הירוקות והרכות מהפרי. לאחר מכן פותחים את השקדים המתוקים כדי לחשוף את גרעיניהם היקרים. מטען הקציר בקואופרטיב Manan נמכר כשקדים אורגניים באיכות גבוהה המיועד למאכל, אולם כרבע מהיבול עובר כבישה קרה עדינה, וסינון בבית הבד. לאחר מכן השמן המבוקש מזוקק, ומקבל אישור להיותו מגידול אורגני, לפני שהוא נשלח למתקני הייצור של חברת Weleda בשווייץ, בגרמניה ובצרפת. במתקנים אלה, לאחר הליכי בקרת איכות קפדניים נוספים, השמן מעובד על מנת להפוך לחלק ממוצרי חברת Weleda לטיפוח לעור העדין ביותר.

 

הכירו פרוייקטים נוספים

שמן מזרעי חמניות אורגני

שמן חמניות מהונגריה

איסוף בר של ארניקה בהרי הקרפטים ברומניה

ארניקה ברומניה

מרכיב

Almond blossoms on branch

Sweet Almond Oil

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil

מוכר גם בשם Prunus dulcis. השמן מופק לאחר כבישת הזרעים של השקד המתוק. השמן הינו קל במיוחד ועדין ומסייע בשמירה על גמישות העור.