חומרי הגלם שלנו ממקורות אתיים ובני קיימא

אנו מחויבים להבטיח שחומרי הגלם שאנו רוכשים הם ממקורות אתיים. זו הסיבה שיש לנו מאז 2018 אישור על כך מהאיחוד לסחר ביולוגי אתי (Union for Ethical Bio Trade).

שרשרת האספקה שלנו בת קיימא ושוויונית.

כאשר את רוכשת את המוצרים לטיפוח העור הטבעיים שלנו, את תורמת לעולם שבו גם אנשים וגם המגוון הביולוגי יכולים לשגשג. לא רק שאנו מבטיחים שחומרי הגלם הטבעיים שלנו יגדלו בשיטה האורגנית או ביו-דינמית, אלא גם שיש יחס של הוגנות וכבוד כלפי האנשים שמגדלים וקוצרים אותם. אנחנו גם רוצים להיות מסוגלים להתחקות אחרי מקורם של חומרי הגלם הטבעיים שלנו. כחברה באיחוד לסחר ביולוגי אתי  (UEBT), אנו מקפידים על הקריטריונים החברתיים, הכלכליים והאקולוגיים המחמירים שנקבעו על ידי הארגון. הערכים שהוא מגדיר הם לטובת האנשים והכוכב שלנו כאחד.

המחויבות שלנו למקורות בני-קיימא

למעלה מ-80 אחוז מחומרי הגלם הצפויים לאישור מקורם בחקלאות אורגנית מאושרת, ובמידת האפשר מחקלאות ביו-דינמית. אנו פועלים להגדיל את האחוז הזה מדי שנה. זאת באמצעות שותפויות עם יצרנים אורגניים מאושרים ובאמצעות פרויקטים חדשים לגידול אורגני וביו-דינמי. על כן תוכלו להיות בטוחים שאנו שמים דגש חזק על איכות המרכיבים שלנו. רבים מהצמחים שבהם אנו משתמשים לקוסמטיקה הטבעית ולתרופות שלנו גדלים בגנים שלנו. אנו גם רוכשים חומרי גלם משותפים ותיקים.

"החזון של חברתנו הוא לשמש אמת מידה לשיפור בנושא מקורות אתיים ובני קיימא בתעשייה שלנו."

מקורות רכישה של וולדה בעובדות ומספרים.

100
אחוז מרשתות האספקה של מוצרי הקוסמטיקה הטבעיים של וולדה מבוקרים לפי תקן UEBT .
250
קמ"ר מעובדים בשיטה האורגנית ברחבי העולם על ידי וולדה
80
אחוז הם הכמות הממוצעת של חומרי גלם הצפויים לאישור שנמצאים בשימוש בוולדה.
1000
חומרים מהטבע מהווים את הבסיס למוצרי וולדה.

רכישה ממקורות אתיים היא בעדיפות עליונה

אנו רוצים שתדעו בדיוק מה שאתם מקבלים מאיתנו. זו הסיבה שאנו חברה מלאה של UEBT מאז 2011 והבטחנו שכל שרשראות האספקה ​​שלנו לחומרי גלם טבעיים עומדות בסטנדרטים שלו – כל הדרך חזרה למקור הצמחים. בשנת 2018, קיבלנו מ-UEBT את התעודה "רכישה ממקורות ביראת כבוד" (Sourcing (with Respect. תקן UEBT מקדם פיתוח מקומי בר קיימא, שמירה על המגוון הביולוגי והשימוש המודע בה. כחלק מתהליך האישור, UEBT בוחנת את שרשראות האספקה ​​של כל חומרי הגלם הטבעיים המשמשים למוצרי הקוסמטיקה הטבעיים שלנו. עם חותמת UEBT אנו מבטיחים שאנו שומרים ומשתמשים במגוון הביולוגי בצורה הטובה ביותר במהלך גידול הצמחים, הקציר והעיבוד שלאחר מכן. 

אנו גם מחויבים להתייחס לכל המגדלים השותפים שלנו בהגינות ובאופן שוויוני, תוך שמירה על זכויות האדם והעובדים ותוך תמיכה בפיתוח הקהילה.

האיחוד לסחר ביולוגי אתי -Union for Ethical BioTrade ((UEBT

UEBT היא עמותה ללא מטרות רווח, שמטרתה לתרום לעולם שבו כל האנשים והמגוון הביולוגי משגשגים. היא פועלת לחידוש הטבע ולהבטחת עתיד טוב יותר לאנשים באמצעות מקורות אתיים של מרכיבים מהמגוון הביולוגי. זה התחיל כיוזמה של האו"ם, והיא מקיימת שותפויות איתנות עם ארגוני האו"ם, כמו האמנה למגוון ביולוגי (CBD) ויוזמת BioTrade של הוועידה למסחר ופיתוח (UNCTAD).

7 העקרונות של תקןUEBT

1. שימור המגוון הביולוגי

2. שימוש בר קיימא במגוון הביולוגי

3. שיתוף הוגן ושוויוני ברווחים המופקים מהשימוש במגוון הביולוגי

4. קיימות חברתית-כלכלית (ניהול הייצור, הכספים והשוק)

5. עמידה בחוקים לאומיים ובינלאומיים

6. כיבוד זכויותיהם של השחקנים המעורבים בפעילויות BioTrade

 7. בהירות לגבי ההחזקה בקרקע, זכות השימוש והגישה למשאבי טבע.

גלו את המקור של חומרי הגלם שלנו

לבנדר ריחני ממולדובה

השדות במולדובה מלאים בפריחה הסגולה הבהירה של לבנדר ריחני. בשולי השדות נמצאות יחידות זיקוק ניידות המעבדות את הצמחים הטריים שנאספו לשמן אתרי. רק לפני כעשרים שנה כמעט ולא היה שוק עבור לבנדר במולדובה. כיום מדינה זו מספקת לנו כמויות גדולות של לבנדר לייצור המוצרים לטיפוח העור הטבעיים של וולדה. נפלא לראות מה קורה באזור זה: השותפים שלנו הוסיפו דגים לאגם קטן ליד השדות, גזמו קנים שגדלו יתר על המידה והקימו כוורות. לא רק איכות הקרקע חשובה כאן, אלא גם המגוון הביולוגי שלה. רק אז הטבע יהיה בריא. זו הסיבה שאנחנו עובדים כעת עם תושבי הכפרים כדי לעזור להם לעבור לחקלאות ביו-דינמית.

שמן אלגום יקר מקלדוניה החדשה

שמן האלגום שאנו משתמשים בו כחומר לניחוח בחלק ממוצרינו, מגיע מאחד מאיי קלדוניה החדשה בדרום האוקיאנוס השקט. השמן מופק מליבת גזע העץ. מכיוון שעץ האלגום נדיר כל כך, מצויד כל עץ עם חיישן GPS כדי למנוע הפקה בלתי חוקית. האנשים מטפלים בקפידה במשאב יקר זה. כדי לבדוק אם העץ בוגר מספיק להפקת השמן, קודחים חור זעיר בתוך העץ. אחר כך סותמים את החור שוב בשרף, כך שהעץ יוכל להמשיך ולגדול במידת הצורך. היינו שם שעה שהעצים הוכנו להפקה, ביקרנו במפעל העץ ובמזקקת השמן וצפינו כיצד שמן האלגום הריחני הופק מגושי העץ הרכים.

Arnica wild collection

מה שכנראה המקור השופע ביותר לארניקה שניתן למצוא באירופה גדל בר בהרי הקרפטים של רומניה. וולדה עוזרת בשימור המשאב הזה ותומכת באנשים המקומיים. כר הדשא לבדו בדרך כלל אינו מאפשר לחקלאי להרוויח הרבה. אבל אם גדלה שם ארניקה, אותו כר דשא מציע מקור הכנסה נוסף, ונותן לבעלים תמריץ להשאיר אותו במצבו המקורי. צמחי בר אלו נקטפים ומעובדים על פי תקני קיימות ואיכות מחמירים, עליהם לומדים הקוטפים המקומיים בסדנאות הדרכה.

רטאניה (Ratanhia) מהאנדים

יש משפחה בפרו שעושה מדי שנה את המסע הארוך עד למישורי האנדים הגבוהים כדי לקצור את צמחי הרטאניה ואת השורשים שלהם עבור וולדה. כמובן שיש לנו הרשאה לאיסוף צמחי בר מאושרים אלה; חשוב לנו להגן גם על מין הצמח הזה. כמה מהצמחים האלה עוד קיימים? האם תנאי הקרקע השתנו? האם משהו השתנה מאז השנה שעברה? הכול נבחן ומתועד בקפידה. כדי לקבוע מאילו כרי דשא יש לקצור, אנו מתייעצים עם מומחים מאוניברסיטאות מקומיות וארגונים להגנת הטבע.